Omurga Sağlığı

Omurga Sağlığı ilgili bilgi almak için tıklayınız

Eklem Sağlığı

Eklem Sağlığı ilgili bilgi almak için tıklayınız

Hasta Hikayelerimiz

Hasta Hikayelerimiz için tıklayınız

Hakkımda

Dr. Akif Albayrak

1980 yılında Sakarya'da doğan Akif Albayrak, 2005 yılında Uludag Universitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir. Mezuniyetten hemen sonra Baltalimani Kemik Hastanesi’nde ortopedi ihtisasına başlayıp 2010 yılında uzman hekim olmaya hak kazanmıştır.

  • 2010-2016 yılları arasında Başasistan olarak mecburi hizmetini Baltalimani Kemik Hastanesi'nde bitirdikten sonra 2016 yılında docent ünvanını almıştır. Aynı hastanede Sağlık Bilimleri Universitesi bünyesinde Docent ve Eğitim görevlisi olarak 1. Ortopedi kliniğinde 2020 yılına kadar çalışmıştır.
  • 2011 yılında İstanbul Spine Center’da 3 ay Prof Dr Azmi Hamzaoğlu ile klinik fellow, 2017 yılında Türk Omurga Derneği bursu ile Hospital for Special Surgery’de (HSS) Prof Dr Frank Schwab’la Observer Fellow olarak çalışmıştır.
  • 2012 yılında ortopedi board sınavını vererek TOTEK üyesi olmaya hak kazanmıştır.
  • 2014 yılında Türk Omurga Derneği’nin  (TOD) yürüttüğü omurga sınavında başarılı olarak Omurga Yeterlilik Sertifikası’nı almıştır.
  • TOD, TOTBID, TOTDER, AO Spine üyesi ve 2014-2015 yıllarında TOTBID Asistan genç uzman yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.
  • 2015 yılında düzenlenen İstanbul Ortopedi Buluşması Kongresi’nin genel sekreterliği görevini yerine getirmiştir.
  • Uluslararası dergilerde 31, ulusal dergilerde yayınlanan 40 adet  makalesi, Uluslar arası kongreler 18, ulusal kongrelerde de 50 den fazla bildirisi yayınlanmıştır. 3 adet uluslar arası 1 adet ulusal derginin editor ekibinde görevlidir ve Türk Omurga Derneği bünyesinde 2 adet omurga ve Kemik Eklem Derneği Ortopedi Kitabının omurga bölümü editörlüğünü yapmıştır.
  • 2020 yılında MS Baltalimanı Kemik HEAH görevinden ayrılarak, Fulya Vital Plazada kendi muayenehanesini açmış olup halen burada hekimlik görevine devam etmektedir.
  • Ortaokul,lise yıllarında İzmit DSİ Spor Kulübü'nde lisanslı basketbol oynayıp yıldız ve genç erkeklerde il ve bölge dereceleri almıştır. Üniversitedede Tıp Fakültesi Basketbol Takımında oynayıp fakülteler arası derece elde etmiştir. 2018 yılından beri lisanslı olarak Avrupa Doğa ve Motorsporları Derneği bünyesinde amatör olarak enduro motorsiklet sporu yaparak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaktadır. 2021 yılı Kemer Seatosky Uluslararası Enduro Yarışı'nda bronz madalya ile yarışı tamamlamıştır.
Halen Vital Fulya Plaza’da özel muayenehanede hastalarını görmektedir

image
Omurga Sağlığı ve Eklem Sağlığı

Omurga Sağlığı ve Eklem Sağlığı

Uzmanlarımız

Ekibimiz

image

Merve Gündüz

Klinik Asistanı
image

Tuğçe Yavuz

Fizyoterapist

Online Randevu

WhatsApp